Papierosy stanowią jedną z najbardziej uzależniających i wywołujących liczne choroby używek. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, iż w wyniku palenia tytoniu umiera rocznie 7 milionów ludzi na całym świecie.

Czy chcesz dołączyć do tego grona? Jeśli nie, to w poniższym artykule podpowiemy w jaki sposób poradzić sobie z nałogiem. Zacznij cieszyć się życiem bez papierosów i rzuć palenie już teraz.

Rzucanie palenia – jak to zrobić?

Nikotyna jest substancją silnie uzależniającą, co wpływa na nieprzyjemne efekty jej odstawienia. Palacze chcący wyrwać się z nałogu nie są jednak skazani na negatywne oddziaływanie skutków rzucania palenia.

Z pomocą przychodzą dostępne, np. w aptekach internetowych, (https://www.apteka-rozana.eu/rzuc-palenie.html) gdzie w sposób wygodny możemy dokonać zakupu, preparaty zawierające nikotynę.

Dzięki tego typu środkom, które dostępne są w wielu formach, jak chociażby plastry czy gumy do żucia, jesteśmy w stanie uniknąć negatywnych efektów głodu nikotynowego, takich jak złość, rozdrażnienie czy problemy z koncentracją.

Sprawdź także: Prezenty – Czas na herbatę

Preparaty pomagające rzucić palenie

Palenie papierosów niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji, które nie są warte chwili przyjemności z puszczania dymka. Co więcej, w wielu krajach palenie jest już niemodne, dlatego też rzuć palenie już teraz.

Dostępne w aptekach, również internetowych z wygodną dostawą do domu, pastylki do ssania, plastry i gumy do żucia pomogą osobie uzależnionej od nikotyny przejść przez proces rzucania palenia tytoniu w sposób łagodny i bez niepożądanych efektów ubocznych.

Stopniowe zmniejszanie przyjmowanych dawek nikotyny zawartych w preparatach pozwoli Ci na skuteczne uwolnienie się od nałogu.

Ile czasu trwa rzucanie palenia?

Głód nikotynowy jest najsilniejszy przez pierwsze dwa tygodnie od momentu zerwania z nałogiem. Mowa tutaj oczywiście o głodzi fizycznym, gdyż psychiczne uzależnienie może dawać o sobie znać nawet po kilku latach. Najczęściej pojawia się ono w sytuacjach stresowych, kiedy to palacz sięgał po papierosa w celu uspokojenia się.

Przy współpracy: Apteka Różana