Postępujące zatrucie środowiska naturalnego sprawia, że powietrzu a nawet z żywności znajduje się coraz więcej alergenów.

Posiadanie uczulenia to nic przyjemnego, o czym wie każdy, kto doświadczył reakcji alergicznej. Nawet te niezagrażające życiu jak katar sienny czy wysypka są wystarczająco dokuczliwe by skłonić do aktywnej z nimi walki.

Objawy alergii to obniżenie komfortu życia

Zaczerwienione, piekące oczy, swędzący nos, z którego nieustannie kapie, trudne do powstrzymania kichanie czy nieładna, drapiąca wysypka to nie tylko dyskomfort natury fizycznej. Taki wygląd może odstraszać postronnych ludzi obawiających się zarażenia nieprzyjemną chorobą zakaźną, nikt bowiem na pierwszy rzut oka nie odróżni wysypki spowodowanej alergią od brzydkiej i nieprzyjemnej choroby grzybicznej. Tym samym nawet lekkie objawy alergii negatywnie wpływają na komfort życia cierpiącej na nią osoby.

Wiedząc, na co jesteśmy uczuleni, możemy przynajmniej zminimalizować ryzyko wystawienia się na alergeny. Przy uczuleniu na sierść nie będziemy trzymać w domu zwierzątka futerkowego a przy alergii na ogórki będziemy unikać ich jedzenia. Sytuacja ma się gorzej z uczuleniem na pyłki drzew i traw. W okresie ich pylenia niemal niemożliwym jest nie zostać wystawionym na ich działanie.

Na całe szczęście każda apteka oferuje dostępne bez recepty leki na alergię. Dzięki nim możemy bez trudu uporać się z cieknącym nosem czy swędzącą wysypką. Niektóre możemy brać zapobiegawczo w okresie pylenia szkodzących nam roślin lub podczas wyjazdu w miejsce, gdzie spodziewamy się większego stężenia pyłków. Inne leki na alergię działają już na zaistniałe objawy, gdy nie udało nam się przewidzieć narażenia na działanie alergenów. Każda apteka powinna móc nam wtedy zaproponować dogodne dla nas rozwiązanie.

Alergia może się pojawić w każdym wieku

Jeśli masz już kilkadziesiąt lat i nigdy nie cierpiałeś na alergię nie znaczy to, że problem cię nie dotyczy. Niestety alergie mogą się ujawnić albo wręcz aktywować po wielu latach. Znane są przypadki, gdzie osoby dorosłe, posiadające już dzieci, odkrywały, że dostają wysypki przy kontakcie z pyłkami traw podczas gdy całe ich dotychczasowe życie przebiegło praktycznie bezobjawowo. Warto więc poszerzać swoja wiedzę na temat alergii i sposobów walki znią.

Przy współpracy: https://www.apteka-rozana.eu/