trener

Dzisiaj nikt już nie ma złudzeń. Rzeczywiście jest tak, że sport to zdrowie, a praktycznie każda ruchowa aktywność będzie dla organizmu kwestią niesamowicie dobroczynną. Nie mówimy tutaj o wyczynowym uprawianiu sportu, bo to wciąż jednak temat dla mniejszej grupy ludzi. Ale aktywizowanie się do jakiegokolwiek ruchu należy niewątpliwie potraktować jak bardzo dobrą zagrywkę. Taką, w której mammy do czynienia z długofalowymi korzyściami dla zdrowia.

Redukcja masy

I tak na przykład, gdy ruszasz się regularnie, szybciej możesz osiągnąć spadek masy ciała. Czyli – przez ćwiczenie spalasz kalorie, a tym samym redukujesz też ilość tkanki tłuszczowej w swoim organizmie, co ogólnie wpływa na poprawę wyglądu i kondycji zdrowotnej całego organizmu. Poza tym – tkanka tłuszczowa jest tutaj redukowana, ale nie kosztem utraty masy mięśniowej, co też ma swoje dobroczynne znaczenie.

silownia

Prawdę powiedziawszy – trzeba bardzo uważać na odchudzanie. Przeprowadzane w sposób pozbawiony logiki, może być początkiem przygody z lekarzami, a nie ze sportem oraz aktywnością fizyczną. Poza tym głodzenie się i ograniczanie jedzenia jako sposób na chudnięcie to dramat dla organizmu, bo bardzo źle wówczas funkcjonują nasze mięśnie. Nie ma nigdy mowy o tym, by głodówka zastąpiła korzyści z regularnego uprawiania fizycznej aktywności. Zresztą przekona się o tym każda osoba, która będzie tylko chciała poprawić swoje wyniki i wygląd. Początkowy trud będzie nagrodzony i to niejednokrotnie w bardzo konkretny sposób. Warto się o tym przekonać.